Rusja kundërshton pushtimin e Ukrainës, një burrë ushtron dhunë ndaj saj

20 gusht 2023 | 17:19

Në qytetin rus Murmansk, një burrë që deklaroi se ishte pjesëmarrës në “operacionin special ushtarak” në Ukrainë, sulmoi një grup vajzash të reja.

Në video shihet se si burri godet me grusht në fytyrë njërën prej vajzave të reja.

Në pamjet e tjera, ai vazhdimisht i pyet nëse janë kundër “operacionit special” në shtetin ukrainas.

Shumica e vajzave thonë se nuk janë kundër, por njëra prej tyre shprehet i thotë jo pushtimit të Ukrainës.

Si kundërpërgjigje, burri e godet vajzën me grusht në fytyrë gjersa ajo përpiqet që t’i rezistojë duke e goditur me shkelm.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë javës që…