Sami Lushtaku me të birin, mirëpresin ambasadorin William Walker (Foto)

15 janar 2018 | 21:28

Ish-ambasador i OSBE-së në Kosovë, William Walker, është takuar sot me ish-komandantin e UÇK-së, Sami Lushtaku dhe birin e tij, Mërgim Lushtakun,

Këtë e ka bërë të ditur vet Lushtaku përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook” , i cili ka publikuar një fotografi ku shihet bashkë me Walker dhe me djalin e tij, deputetin e PDK-së, Mërgim Lushtakun.

“Sot pata nderin e jashtëzakonshëm të mirëpres mikun e madh të shqiptarëve, mikun tim të moçëm Ambasadorin William Walker”, ka shkruar ai.

Ndryshe, Walker ka ardhur në Kosovë për të marrë pjesë në 19 vjetorin e masakrës së Reçakut. Kujtojmë se në vitin 1999 ishte pikërisht ëalker ai që kishte parë nga afër masakrën që kryen ushtarakët serbë në këtë fshat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Klinika e pediatrisë në Prishtinë, nuk po ka vend për…