Sampdoria shkarkon trajnerin

17 janar 13:36

Roberto D’Aversa nuk është më trajner i Sampdorias. Klubi italian e ka shkarkuar 46-vjeçarin për shkak të rezultateve negative. Sampdoria renditet në vend të 15-të me 20 pikë, katër mbi zonën e ftohtë. Humbja 1-2 kundër Torinos ka qëlluar fatale për D’Aversa.

Me anë të një komunikate zyrtare, klubi i Serie A ka lajmëruar ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikun italian. D’Aversa mori drejtimin e Sampdoria në muajin korrik dhe drejtoi ekipin në 24 ndeshje, 22 në kampionat dhe dy në Kupën e Italisë.

Marco Giampaolo përflitet se do të jetë trajneri i ri i Sampdorias. 54-vjeçari ka drejtuar këtë skuadër edhe në periudhën korrik 2016-qershor 2019.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Lëvizjes Qytetare URA dhe zëvendëskryeministri i Malit të…