San Antonio synon kreun në Perëndim

27 dhjetor 15:04

San Antonio e mposhti Brooklyn me shifrat 109-97, suksesi i 25-të sezonal, duke konsoliduar vendin e tretë në Konferencën e Perëndimit dhe në këtë mënyrë “kërcënon” Warriorsin dhe Houstonin që ndodhen para tij.

Një ndeshje e dominuar nga skuadra e Spurs, me Leonard që realizoi 21 pikë dhe Aldridge 20, një dyshe që bëri diferencën në parket.

Rezultatet: Dallas – Toronto 98-93, Detroit – Indiana 107-83, Miami – Orlando 107-89, Milwaukee – Chicago 106-115, San Antonio – Brooklyn 109-97, Denver – Utah Jazz 107-83, Phoenix – Memphis 99-97, Clippers – Sacramento 122-95.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nisma e…