Schalke “blindon” pozitën e dytë

15 prill 2018 | 17:31

Schalke 04 e ka “blinduar” pozitën e dytë në Bundesliga, pasi e mposhti Borussia Dortmundin me rezultat 2-0.

Tash kjo skuadër ka katër pikë me shumë se Bayer Leverkusen dhe Borussia Dortmund. Golin e parë në ndeshje e shënoi Yevheniy Konoplyanka (50), kurse rezultatin final 2-0, e vulosi  mbrojtësi Naldo (82).

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Grupit të Pavarur të Deputetëve (GDP), Dardan Sejdiu,…