Sejdiu jep detaje për partinë e re

02 maj 16:14

Shefi i Grupit Parlamentar të GDP-së, Dardan Sejdiu, ka treguar rreth zyrtarizimit të partisë së re me parime socialdemokrate.

Sejdiu për “Telegraf”-in ka treguar se cili do të jetë dallimi i këtij subjekti të ri politik me partitë e tjera në Kosovë.

Ai ka thënë se subjekti i tyre do të jetë bartës i socialdemokracisë në Kosovë: “Me deklaratën e parimeve që dje e publikuam u munduam të shpërfaqim çfarë do të përfaqësojmë. Një koncept socialdemokrat i qendrës së majtë që do të punojë që politikat të jenë në interes të përgjithshëm, dhe që të dalim nga ky kurth që jemi tash e sa vite”, ka thënë Sejdiu.
Sipas tij, pikat që përbën deklarata e parimeve janë baza rreth të cilës janë bashku, duke theksuar se dokumenti është shkruar për dy muaj.

Sejdiu ka folur edhe për qeverisjen Haradinaj dhe zgjedhjet e ardhshme nacionale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Xhevahire Krasniqi-Podvorica “Kafshatë që s’kapërdihet asht or vëlla mjerimi! Kafshatë…