Sekretari i MAP-it: Po largojmë flamurin shqiptar dhe po vendosim të Kosovës

13 shkurt 20:20

Sekretari i Ministrisë së Administratës Publike, Arton Berisha, ka thënë se do të largohet flamuri shqiptar dhe do të vendoset flamuri shtetëror i Kosovës.

Ai ka thënë se kjo po bëhet me një kërkesë të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Me kërkese të kryeministrit jemi duke tentuar ta vendosim flamurin e Kosovës, kjo është një prej vendeve ku do të vendoset flamuri i Kosovës. Aktualisht e kemi një problem me rrymë po shumë shpejt do të sanohet. Do të larohet flamuri kombëtar, dhe do të vendoset flamuri shtetëror”, ka thënë Berisha./Lajmi.net/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas shumë kërkesave që me rastin e shënimit të 10…