Serwer tregon çfarë e pret Prigozhinin në Bjellorusi

25 qershor 2023 | 08:17

Serwer me një prognozë  të keqe se çfarë e pret Prigozhinin në Bjellorusi

Ish-diplomati amerikan Daniel Serwer ka reaguar për zhvillimet e sotme në Rusi.

Duke e komentuar tërheqjen e Prigozhin nga beteja me Putin dhe lajmet se kreu i paramiltarëve rusë do të shkojë në ekzil në Bjellorusi, Serwer parashikon skenarë të këqij.

“Pyes se sa kohë do t’i duhet Prigozhinit në Bjellorusi për të gjetur një dritare nga e cila do të bjerë. Ose ndonjë uje kolonje helmuese”, ka thënë Serweri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për fundjavë ka parashikuar që moti…