Sevilla e para në La Liga

25 nëntor 18:33

Sevilla e mposhti Real Valladolid me rezultat 1-0, dhe tash është lidere në La Liga.

Në minutën e 30-të, Andre Silva e rezili golin e vetëm në ndeshje. Pas tri pikëve të fituara nga kjo ndeshje Sevilla renditet e para, duke lënë pas Barcelonën dhe Atletico Madridin.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, i ka…