Shala: Nisma e ka mërzi të flas me cicerona

11 korrik 21:29

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka theksuar se zyrtaret e partive te kualicionit qeverises nuk eshte e udhes te dalin dhe te flasin llafe te çarshise.

“Nga ana jone nuk ndodhin, dhe mundohemi te mos ndodhin llafe te tilla. Nisma eshte partner serioz me AAK-ne dhe PDK-ne mundohemi t’i kryjme obligimet tona dhe programin qeverises”, tha Shala.

Shala tha se Nisma eshte duke u rritur shume.

“Nisma e kena merzi me fol me cicerona. Nuk eshye hera e pare qe Nitaj flet keshtu. Me nje njeri qe nuk eshte ne njohuri me agjenden politike te partise se ver une nuk merrna. Ne nuk flasim me cicerona”, tha Shala.

Nismen e ka pru ketu vota e qytetarëve te Kosoves. NISMA e ka tregu sakte orientimin e saj politik./TVDukagjini

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bayern Munchen po interesohet për Leroy Sanen e Manchester Cityt…