Shaqiri, ende synim i Galatasarayt

07 shkurt 12:38

Galatasaray nuk është dorëzuar për transferimin e yllit të Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, pasi synon të bëjë ofertë në afatin kalimtar të verës.

Galatasaray është kampion në fuqi i Superligës turke dhe synon të paraqitet në Ligën e Kampionëve edhe në edicionin e ardhshëm, prandaj po mendon për ndërtimin e skuadrës për edicionin e ri, ku klubi ka menduar për emra të njohur për t’i transferuar në afatin kalimtar veror. Në krye të listës është emri i Xherdan Shaqirit nga Liverpooli.

Sipas gazetës italiane ‘La Gazzetta dello Sport’, Shaqiri do të largohet në verë nga Liverpooli drejt një skuadre ku do të luajë më shumë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se vdekja…