ShBA-ja nuk lëviz nga kampi ‘Bondsteel’

01 mars 2019 | 15:17

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë nëpërmjet një komunikate për medie ka theksuar se Amerika mbanë përkrahjen për KFOR-in dhe praninë e trupave amerikane në kampin “Bondsteel’

“Politika e Shteteve të Bashkuara ende është që të përkrahë KFOR-in dhe praninë e trupave të ShBA-së në kampin ‘Bondsteel’ që ruan një ambient të sigurt dhe lirinë e lëvizjes në Kosovë. Sikurse edhe gjetiu nëpër botë kjo dhe vendosjet tjera të trupave të ShBA-së i nënshtrohen shqyrtimit të rregullt”, është thënë në komunikatën e Ambasadës së ShBA-së në Prishtinë.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate,…