Shefi i Inteligjencës i Ukrainës: Lufta përfundon në fund të vitit

13 maj 21:01

Shefi i Inteligjencës i Mbrojtjes i Ukrainës, Kyrylo Budanov, tha se nga mesi i gushtit lufta do të kthehet në favor të Ukrainës dhe deri në fund të vitit armiqësitë aktive do të pushojnë, kurse negociatat do të vazhdojnë.


Përveç kësaj, ai tha se Rusia tashmë është në procesin e eliminimit të Vladimir Putinit dhe udhëheqësi rus është i sëmurë rëndë nga kanceri, transmeton “Epoka e re” një artikull të medieve ukrainase.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
I ngarkuari afgan me punë në Moskë, Jamal Nasir Garwal,…