Talebanët bëhen partnerë ekonomikë të Rusisë

13 maj 20:52

I ngarkuari afgan me punë në Moskë, Jamal Nasir Garwal, tha se Afganistani synon të blejë burime energjetike nga Rusia, veçanërisht gaz dhe naftë, dhe është i vendosur të nënshkruajë marrëveshje të veçanta furnizimi.

“Ne me të vërtetë duam ta zhvillojmë bashkëpunimin ekonomik me Rusinë në mënyrë që të ketë përparim në marrëdhëniet tona”, tha Jamal Nasir Garwal.

Kujtojmë se talebanët në Federatën Ruse njihen si organizatë terroriste, raporton “Epoka e re”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në pesë vjetorin…