Shefi ushtarak gjerman: Duhet të stërvitemi sikur të jemi në luftë

22 prill 2024 | 15:50

Shefi i shtabit të forcave të armatosura gjermane, gjenerali Carsten Breuer, tha se stërvitjet ushtarake do të kenë ndikim në jetën e përditshme në Gjermani, dhe se ushtria gjermane, në këtë epokë, duhet të stërvitet vazhdimisht.

“Stërvitjet ushtarake do të kenë ndikim në jetën e përditshme në Gjermani, ushtria gjermane, në këtë epokë, duhet të stërvitet vazhdimisht”-tha ai.

“Duhet të stërviteni si në kohë emergjence, si në luftë”, shtoi Breuer në një konferencë për shtyp në Berlin, të cilat janë stërvitje që do të kryhen në kuadër të NATO-s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Libri me poezi "Kur dhimbja flet", i autores Mimozë Bytyqi…