Shembet ura e mbikalimit të metrosë, 15 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

04 maj 12:54

Të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur pasi mbikalimi i metrosë u shemb në Meksiko, ndërsa një tren po udhëtonte në të, thonë zyrtarët.

Punëtorët e shpëtimit dhe zjarrfikësit po kërkojnë të mbijetuarit pas aksidentit në kryeqytet, i cili ndodhi  mbrëmjen e të hënës, raporton BBC.

Pamjet dramatike që janë shfaqur tregojnë mbikalimin duke u shembur në stacionin Olivos.

“Deri më tani kemi 15 persona që fatkeqësisht humbën jetën,” thotë  Kryetarja e Bashkisë së Meksikës, Claudia Sheinbaum.

Rreth 70 persona u plagosën, njoftojnë shërbimet lokale të urgjencës.

Dyshohet se numri i të vdekurve mund të rritet edhe më shumë pasi disa njerëz mund të jenë akoma të bllokuar nën rrënoja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Maqedoninë e Veriut ka dal në opinion se ka…