Shënojnë Kololli dhe Ajeti

10 mars 2019 | 17:55

Dy futbollistët shqiptarë që aktivizohen në Zvicër, Benjamin Kololli dhe Albian Ajeti kanë shënuar për skuadrat e tyre. Kololli realizoi dy golat në ndeshjen Thuni-Zuerich (2-2), njërin nga penalltia. Për skuadrën mysafire luajti edhe Hekuran Kryeziu.

Ndërsa sulmuesi Albian Ajeti shënoi golin e vetëm për Baselin në ndeshjen ndaj Luganos (1-1). Për skuadrën e Baselit titullar ishte edhe Taulant Xhaka, kurse Edon Zhegrova u inkuadrua në pjesën e dytë.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Arsenali ka kaluar në epërsi ndaj Manchester United në minutën…