Sherifi: Platforma për dialogun, javën e ardhshme procedohet në Kuvend

04 shkurt 2019 | 11:42

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka bërë me dije se javën e ardhshme do të procedohet në Kuvend platforma për bisedime me Serbinë.

Sherifi në tryezën e organizuar nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) me temën “Dialogu Kosovë Serbi – Vit i Ri, Sfidë e Vjetër”, ka vlerësuar se Kosova nuk i ka edhe aq mirë punët, pasi sipas tij është në situatë defanzive karshi Serbisë.

“Për këtë temë duhet të flitet me një zë e jo secili të luajë muzikën vet (secili po i bije daulles vet)”, ka thënë Sherifi.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aktorja hollivudinane, Reese Witherspoon, pasditen e së shtunës u fotografua…