Shkarkohet Capello

27 mars 16:14

Fabio Capello nuk është më trajner i ekipit kinez, Jiangsu Suning. Rezultatet e dobëta të skuadrës kineze në periudhën e fundit janë përcjell me largimin e trajnerit të njohur italian.

Disfata e fundit në udhëtim te Chongqing Lifan me rezultat 4-1, ishte vendimtar në shkarkimin e ish-trajnerit të Juventusit dhe Reali Madridit. Pronari i klubit, Zhang Jindong ka vendosur ta lirojë Capellon nga detyra kurse pasardhës i tij pritet të jetë rumuni, Cosmin Olaroui.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do përballët nga ora 18:00…