Shkëndija fiton derbin me Shkupin

04 nëntor 2018 | 16:28

Shkëndija e Tetovës ka marrë një fitore të madhe në derbin e skuadrave shqiptare. Kuqezinjtë kanë triumfuar 3-0 në shtëpi falë golave të Fazlit, Eminit në pjesën e parë dhe Alimit në fraksionin e dytë.

Një fitore me vlerë jo vetëm se regjistrohet në një derbi, por tashmë skuadra e Qatip Osmanit rikthehet në krye të klasifikimit të futbollit maqedonas, kjo për shkak se është ndalur Vardari në barazim 1-1 me Belasican.

Pas 13 javësh, Shkëndija merr vendin e parë me 23 pikë, po aq sa dhe Vardari. Siç dihet synimi i tetovarëve është titulli kampion dhe pas një nisje jo shumë të mirë tani janë rikthyer në rrugën e mbarë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Modelja nga Shkodra Erjona Sulejmani dhe njëherit ish-gruaja e Blerim…