Shkodra feston 85-vjetorin e lindjes së aktores Tinka Kurti

17 dhjetor 2017 | 20:56

Në teatrin “Migjeni” të Shkodrës të dielën u festua 85 vjetori i lindjes së aktores së madhe shqiptare Tinka Kurti, “Nderi i Kombit”.

Aktorja Kurti u ngjit për herë të parë në skenën e teatrit në moshën 15 vjeçare dhe, që nga ajo kohë, ajo vazhdon të interpretojë si në teatër ashtu edhe në filma.

Gjithashtu, e ndjera Kurti ishte dhe veprimtare e njohur e shoqërise civile

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës , ka njoftuar për parashikimin e…