Shoferi shtyp gazin në vend të frenave, makina përfundon brenda në market (video)

27 maj 23:13

Dy persona në Arizona, SHBA, të cilët ndodheshin në një market, patën shumë fat, teksa një makinë me shpejtësi përfundoi brenda.

Siç shihet në pamjet makina pushton dyqanin, duke thyer xhamin, ndërsa ka marrë para dy personat dhe më pas është përplasur me raftet.

Sipas policisë, aksidenti është shkaktuar pasi drejtuesi i mjetit ka shtypur aksidentalisht gazin në vend të pedalit të frenave, raportojnë mediet amerikane.

Më pas mjeti ndalon dhe lëviz mbrapsht drejt hyrjes së dyqanit. Dy personat janë transportuar në spital me plagë të lehta.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pasi u konfirmua nga Kosova, edhe Kombëtarja e Suedisë sonte…