Shorti i Kampionatit Botëror “Katar 2022” – vazot

01 prill 18:58

Ka nisur shorti për fazën e grupeve të Kampionatit Botëror “Katari 2022” ka filluar në Doha. Kampionati Botëror do të nisë më 21 nëntor dhe finalja e madhe do të luhet më 18 dhjetor.

Katari si vend mikpritës do të jetë në vazon e parë dhe në grupin A. Në total do të jenë tetë grupe. Shtetet nga e njëjta vazo nuk mund të përballen mes vete.

Tashmë janë caktuar edhe vazot:

Vazo 1: Katar (vend pritës), Argjentinë, Belgjikë, Brazil, Angli, Francë, Portugali dhe Spanjë.

Vazo 2: Shtetet e Bashkuara, Kroacia, Danimarka, Gjermania, Holanda, Zvicra, Uruguai dhe Meksika.

Vazo 3: Senegali, Japonia, Irani, Serbia, Maroku, Koreja e Jugut, Polonia, Tunizia.

Vazo 4: Kanada, Kamerun, Ekuador, Arabi Saudite, Gana, Peru/Australi/Emiratet e Bashkuara Arabe, Kosta Rika/Zelanda e Re, Uells/Skoci/Ukrainë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në orën 18:00 ka nisur ceremonia e hedhjes së shortit…