Shorti ”shkatërrues” i ”play-off-it”, Ronaldo ose Italia jashtë Botërorit

26 nëntor 20:03

Është hedhur shorti i fazës ”Play-Off” për ekipet që kërkojnë biletat e fundit për trenin e Botërorit të futbollit, që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Katar.

Sot ishin 12 skuadrat e mbetura të cilat mësuan rrugëtimin e tyre të mundshëm drejt Katar 2022, në ndeshjet të cilat do të luhen në muajin mars për 3 vendet e fundit. Gjysmëfinalet do të luhen më datë 24 mars, ndërsa finalja më datë 29.

Italia dhe Portugalia janë në të njëjtin grup dhe nëse kalojnë ndeshjet e respektive përballë Maqedonisë së Veriut dhe Turqisë, do të përballen në finale bashkë, ç’ka nënkupton që njëra prej tyre do të mbetet jashtë Botërorit.

Kurse në grupin e dytë është Skocia që do të përballet me Ukrainën, dhe Uellsi me Austrinë më pas vjen finalja. Shorti caktoi në grupin e tretë Rusinë, Poloninë, Suedia dhe Çekia. Ndeshjet e fazës play-off do të luhen në muajin mars.

RRUGA A

Gjysmëfinalja 1-Skoci – Ukrainë

Gjysmëfinalja 2

Uells – Austri

RRUGA B

Gjysmëfinalja 1-Rusi – Poloni

Gjysmëfinalja 2-Suedi – R. Çeke

RRUGA C

Gjysmëfinalja 1-Itali – Maqedoni e Veriut

Gjysmëfinalja 2-Portugali – Turqi

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
MPB njofton se policia sot ka kryer bisedë informative me…