Shpat Zekaj i bronztë në Athinë

24 mars 2019 | 17:05

Shpresa Olimpike 2018, xhudisti Shpat Zekaj (-100 kg) fitoi medaljen e bronztë në Kupën Evropiane për junior, që po mbahet në Athinë të Greqisë.

Shpati shënoi tri fitore. Arbër Kullashi (-81 kg) fitoi katër luftëra dhe zuri vendin e shtatë. Ekipi i xhudos, kthehet nga Athina me dy të arta, një të bronztë dhe një vend të pestë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, ka…