Shpejtim Bulliqi, kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të komunës së Besianës

16 shkurt 18:05

Me 95.76 për qind antarësia e Lëvizjes Vetëvendosje, sot ka votuar pro kandidaturës së profesorit Shpejtim Bulliqi për kryetar të komunës së Besianës.

Shpejtim Bulliqi, është lindur në shtator të vitit 1968, në fshatin Llugë, Besianë.

Ka përfunduar studimet themelore, ato të magjistraturës dhe doktoratës në Departamentin e Gjeografisë në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore, në Universitetin e Prishtinës.

Në zgjedhjet e 6 tetorit, është rizgjedhur për herë të dytë deputet në Kuvendin e Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bayerni ka fituar thellë ndaj Kolnit për të mbajtur kreun…