Shpërthim gazi në Paris, disa të plagosur

12 janar 10:24

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur sot qendrën e Parisit, si pasojë e një rrjedhjeje të dyshuar gazi në një furrë buke, duke shkaktuar disa të plagosur dhe dëme të konsiderueshme materiale.

Policia dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje, me këta të fundit që janë përpjekur menjëherë të shuajnë flakët, ndërkohë që grupi hetimor po merret me shkaqet e shpërthimit.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometerologjik i Kosovës njofton se vikendi do të karakterizohet…