Shqipëria dhe 28 aleatët nënshkruajnë protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

06 shkurt 2019 | 11:41

Presidenti shqiptar, Ilir Meta, ka bërë me dije se Shqipëria dhe 28 anëtarët tjerë të NATO-s, kanë nënshkruar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore në këtë organizatë.

“Shqipëria dhe 28 aleatët nënshkruan sot protokollin e anëtarësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO! Urime udhëheqësve politikë vizionarë dhe qytetarëve të Republikës së Maqedonisë së Veriut për këtë arritje të merituar, që nxit përparimin e mëtejshëm të vendit, rrit sigurinë dhe stabilitetin rajonal dhe forcon Aleancën e vlerave të përbashkëta trans-atlantike. Vendimi i duhur në kohën e duhur!”, ka shkruar Meta në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Shqipëria?? dhe 28 aleatët nënshkruan sot protokollin e anëtarësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut?? në #NATO!…

Gepostet von Ilir Meta am Mittwoch, 6. Februar 2019

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kapiteni i Udineses, Valon Behrami, pret që skuadra e tij…