Shqipëria me formacion të ri ndaj Ukrainës

02 qershor 2018 | 12:39

Shqipëria me ndryshime në formacion për ndeshjen e ardhshme miqësore ndaj Ukrainës.

Pas humbjes 3-0 ndaj Kosovës, Christian Panucci ka rënë “pre” e kritikave të shumta edhe pse e ka mbajtur të gjithë fajin për vete.

Por tashmë tekniku italian është fokusuar në ndeshjen kundër Ukrainës që pritet të zhvillohet të dielën dhe siç mësohet Panuccika bërë ndryshime në formacionin e skuadrës.

Në portë përsëri do të jetë Etrit Berisha, reparti i mbrojtjes do të përbëhet nga katërshja Hysaj, Mavraj, Gjimshiti dhe Veseli.

Ermir Lenjani do të rikthehet në formacion dhe do të jetë në krahun e majtë të mesfushës, ndërsa në të djathtin Odise Roshi.

Ylber Ramadani dhe Sabjen Lilaj do të jenë mesfushorët qendrorë, derisa në sulm i vetëm është Rey Manaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rusia do të vazhdojë ta mbështesë Serbinë në zgjidhjen e…