Shqipëria në grup me Anglinë

07 dhjetor 18:43

Kombëtarja kuqezi ka njohur kundërshtarët e kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 dhe goglat e çuan në grupin I.

Në Nyon të Zvicrës, u hoq shorti i FIFA-s për 54 kombëtaret europiane, të cilat mësuan kundërshtarët e tyre për eliminatoret e Botërorit që do të luhet në Qatar më 2022, duke filluar nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor. Ndeshjet e para të grupeve të luhen më 24-25 mars të vitit 2021. Botërori në Katar, i pari që do të luhet në dimër, do të zhvillohet nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor të vitit 2022.

Grupi  I

Anglia
Policia
Hungaria
Shqipëria
Andorra
San Marino

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë me…