Shtëpia e Bardhë konfirmon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

28 nëntor 2023 | 11:06

Këtë të hënë Izraeli dhe Hamasi kanë rënë dakord që të zgjasin armëpushimin në Gaza edhe për dy ditë të tjera, ka konfirmuar Shtëpia e Bardhë, duke mos dhënë më shumë detaje.

Izraeli mbetet e vetmja palë që ende nuk ka konfirmuar zyrtarisht zgjatjen e armëpushimit në Gaza, e cila mund të sjellë lirimin e 20 pengjeve të tjera nga Gaza.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mediat në Britaninë e Madhe, shkruajnë se ekipi i Chelsea…