Shyqiri Bytyqi: Po vijmë për 100 % shtet, arsim e mirëqenie

26 shtator 2019 | 23:10

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, njëherësh ministër në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka thënë se ky koalicion garanton 100 % shtet, arsim, mirëqenie e miqësi me SHBA-në.

Ai nëpërmjet një statusi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka thënë se koalicioni AAK-PSD sot ka vazhduar rrugëtimin e fitores në Prishtinë.

Postimi i plotë i tij:

Ne po vijmë

Koalicioni AAK-PSD rrugëtimin e fitores e ka vazhduar sot në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë. Para qytetarëve të pranishëm u zotuam për shtet e sovranitet 100%, për shëndetësi më të mirë, për arsim dhe edukim cilësor, për rritje të pagave e për mirëqenie sociale dhe për miqësi të përjetshme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Voto AAK-PSD 119

Voto Shyqiri Bytyqi 35

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një çift britanikësh janë dënuar me tetë vite burg pasi…