S’ka fitues në derbin Prishtina – Feronikeli

06 mars 2019 | 19:26

Ndeshja derbi e Superligës në mes Prishtinës dhe Feronikelit ka përfunduar pa fitues (1-1).

Loja ishte mjaftë dramatike, kurse të dyja skuadrat shënuan nga një gol që në fund i solli nga një pikë. Prishtina luajti më mirë në fillim të ndeshjes dhe shënoi në minutën e 17-të, pas një ndërprerje Bekteshi më kokë e mposhti portierin mysafir.

Në minutën e 57-të, vendasit mbesin pa një lojtarë pasi që Boshnjaku u ndëshkua me të kuq pas dy kartonëve të verdhë. Epërsinë numerike e shfrytëzuan mysafirët që barazuan rezultatin në minutën e 65-të, nëpërmjet Mëndurim Hotit.

Feronikeli vazhdon të ketë pesë pikë më tepër se Prishtina në krye të tabelës me 49, kundrejt klubit nga kryeqyteti që ka 44 pikë pas 21 xhirove.

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se Amerika është instrumenti i…