Skenderaj përkujton pesë dëshmorët e kombit

16 maj 17:40

Nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku së bashku me drejtorët komunalë, deputetin e Kuvendit të Kosovës, Bekim Haxhiu, familjarët, asamblistët dhe përfaqësuesit e Shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë bërë homazhe të varret e dëshmorëve të lirisë në përkujtim të 20-vjetorit të rënies së tyre në altarin e lirisë.

Me këtë rast, janë përkujtuar Gani Uka e Muharrem Rexha në Ticë, Skender e Mustafë Skenderi në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë, si dhe Kujtim Ahmetin në varrezat e dëshmorëve në Tërnafc.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komuna e Prishtinës ka njoftuar se në bashkëpunim me organizatën…