Sofia Vergara tregon rezidencën mahnitëse prej 24 milionë eurosh

13 shkurt 2024 | 11:30

Sofia Vergara është e famshmja e momentit falë serialit të saj të publikuar së fundmi, “Griselda”, i cili ka pushtuar Netflix.

Kjo është arsyeja pse në një vizitë të fundit që mori nga Architectural Digest, ajo nxori në pah të gjithë personalitetin e saj për të folur për rezidencën ku jeton, e cila vlen mbi 24 milionë euro.

E vendosur në Beverly Park, një komunitet i mbyllur luksoz në Los Angeles (Kaliforni, Shtetet e Bashkuara), prona është projektuar sipas shijes së aktores nga Barranquilla dhe me punën e stilistit të brendshëm Ohara Davies-Gaetano.

Veç kësaj, ka pasur shumë ndryshime dhe përshtatje sepse ajo pretendon se dukej si një “kështjellë transilvaniane”, por tani duket si një hotel luksoz.

Me stile të ndryshme në dhomat, ambientet e përbashkëta, dhomat e ndenjes, oborret dhe vetë kopshtin e gjerë, u arrit të shihej në detaje se çfarë ka kolumbianja në shtëpinë e saj, si për mysafirët ashtu edhe për privatësinë e saj.

Në video, vetë Vergara shihet duke hapur derën e shtëpisë madhështore dhe fillon duke treguar vendet e saj të preferuara si dhomën kryesore të ngrënies dhe kuzhinën e madhe.

Edhe pse thotë se në Kolumbi shumë njerëz ndajnë momente dhe e vizitojnë në kuzhinë, ajo ka një hapësirë ​​luksoze dhe nuk e shfrytëzon shumë.

Karakteristikat e shtëpisë së Sofia Vergara

Dhomë ngrënieje me 14 vende, pajisje porcelani

Kuzhinë e bollshme, me pajisje të klasit të parë

Dhomë familjare, me mobilje komode, elementë argëtimi përreth, ekran të madh dhe detaje të personalizuara

Dhoma e ndenjes ose sallë pritjeje formale me rehati të mirë dhe qasje të drejtpërdrejtë në kopsht dhe oborret e pasme.

Pishinë me përmasa të mira, me karrige për të shijuar diellin, si dhe skulptura dhe elemente që japin ndjesinë e të qenit në një hotel evropian

Oborri i shtëpisë me një shumëllojshmëri bimësie. Ekziston edhe një dhomë ngrënie e madhe, 16 ulëse dhe një dhomë tjetër komode

Disa dhoma të ftuar në katin e parë, me pamje nga pishina dhe gjithashtu të lidhura me zonën qendrore të shtëpisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
I dërguari i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka…