Sonte përballja Kosovë – Islandë

09 gusht 11:58

Sonte do të zhvillohen vetëm dy ndeshje në Evropianin në Prishtinë. Dy takimet do të zhvillohen në grupin që luftojnë për pozitat 9-12.

Kosova do të përballet me Islandën nga ora 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, derisa në palestrën “1 Tetori”, zhvillohet takimi tjetër Greqi-Ukrainë.

Vashat e Kosovës janë më të reja në moshë dhe gjithashtu për herë të parë paraqiten në një garë ndërkombëtare. Ato kanë nevojë për përkrahje nga tifozët, derisa synimi në këtë Evropian është të fitojnë përvojë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Pothuajse 400 njerëz më shumë vdiqën në Holandë gjatë valës…