Sonte përballja Tottenham – Ajax

30 prill 2019 | 09:09

Tri ndeshje janë larg për të triumfuar në garën e Ligës së Kampionëve,Tottenham Hotspur dhe Ajaxi.

Këto dy klube i kanë tejkaluar parashikimet duke arritur të kualifikohen deri në gjysmëfinale të
garës më të fortë në futboll, kursesonte nga ora 21:00 në “Tottenham Hotspur Stadium” e zhvillojnë përballjen e parë mes vete.

“Spurs” u kualifikua pasi emposhti Manchester Cityn nëndeshjen e parë 1-0 dhe humbi në ndeshjen e dytë 4-3.

Në anën tjetër, Ajaxi pati paraqitjeshumë të mirë, ku fillimisht eliminoi Real Madridin e më pas edheJuventusin.

Skuadra holandezeështë gati të vazhdojë me befasiedhe ndaj anglezëve tëTottenhamit. Gjysmëfinalja tjetërështë në mes të Liverpoolit dheBarcelonës, por një gjë është e sigurt, se në finale do të jetë njëskuadër jofavorite.

DerisaTottenhami në ndeshjen e fundjavës në Premierë Ligë pësoi humbje nga West Ham United (0-1), kurseFederata e Futbollit të Holandës eka shtyrë një xhiro të kampionatit,
me qëllim për ta ndihmuarskuadrën e Ajaxit.

Trajneri Pochettino nuk do të ketë në dis-
pozicion sulmuesit Harry Kane dheHeung-Min Son, por në vend tëtyre mund të luajnë Lucas Mouradhe Fernando Llorente.

Në dyshimjanë Moussa Sissoko, Harry Winks, Erik Lamela dhe Serge Aurier. Nëanën tjetër, Ajaxit pritet t’i mungojnë Nicolas Tagliafico dhe CarelEiting, kurse i gatshëm është Noussair Mazraou.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Matthijs De Ligt është aktualisht një prej futbollistëve më të…