Sonte përurohen dy libra të Xhevdet Bajrajt

28 qershor 2019 | 11:17

Sonte mbrëma, në orën 20.00, në kafelibrarinë “Soma Book Station” në Prishtinë, nën organizimin e Baton Domit, do të promovohen dy libra me poezi të Xhevdet Bajrajt: “Kur qajnë hardhitë” dhe “Vitet që nuk e sollën pranverën”.

Për librat do të flasin Shkëlzen Maliqi, Zyrafete Shala dhe Berat Dakaj, për autorin do të flasë Baton Domi, kurse për vetveten dhe për poezinë, Xhevdet Bajraj. Ndërkaq, Alketa Sylaj do të lexojë poezi nga këta dy libra të Bajrajt.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
KF Feronikeli po mendon vetëm për fitore në ndeshjen ndaj…