Sot, mot me vranësira dhe me diell në Kosovë

28 shkurt 2024 | 08:36

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, por herë pas here do të ketë edhe intervale me diell.

Sipas ‘Mendimi për Motin’, nuk priten mundësi për të reshura, teksa temperaturat minimale zbresin nga 6 deri në 8 gradë celsius.

Erërat vazhdojnë të frynë nga jugu dhe juglindja, mesatare dhe mesatarisht të fuqishme 6-12m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trendi i parave të falsifikuara po vazhdon të ‘lulëzojë’ në…