Sot përballja Drita dhe Ballkani

06 nëntor 12:31

Drita dhe Ballkani përballen në kuadër të xhiros së 15-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll.

Drita është nikoqir i kampionit në fuqi në stadiumin me bari sintetik në Gjilan me fillim nga ora 13:00.

Vendasit për momentin ndodhen në pozitën e parë në tabelë me 30 pikë, por që kanë tre ndeshje më shumë se Ballkani që ka 26 pikë dhe do të luaj ndaj Llapit e Trepçës ’89 në udhëtim si dhe do të pres Prishtinën në ndeshjet më pak.

Dueli i sotëm është i dyti këtë edicion mes dy skuadrave, pasi të parin të zhvilluar në Drenas e fitoi Drita me rezultat të pastër 0-2.

Vendasit kërkojnë të rikthehen te fitoret pas humbjes së thellë 4-1 nga Llapi, derisa mysafirët synojnë të largohen nga Gjilani pa pësuar humbje.

Gjyqtari kryesor në këtë sfidë derbi është Dardan Çaka me ndihmësit Fatlum Berisha e Lumturije Muhadri.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbreti Charles dhe kurorëzimi i tij, i cili do të bëhet të…