Southgate tregon pse nuk e ftoi Abrahamin dhe e grumbulloi Maguiren  

11 nëntor 10:43

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate ka treguar pse nuk e ka ftuar sulmuesin e Romës, Tammy Abraham dhe pse bëri gjë e kundërt në raport me mbrojtësin e Manchester United, Harry Maguire.

“Abraham pati një periudhë të vështirë në kohën e gabuar, gjendja e formës së tij është shumë e rëndësishme. Ai është një nga mbrojtësit më të mirë, edhe pse ne kemi shumë lojtarë që luajnë në nivelin e kërkuar për të qenë pjesë e kombëtares së Anglisë”, ka thënë Southgate.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti austriak, Helmut Brandstatter, ka thënë se të gjitha shtetet…