Spanjë – Itali, formacionet zyrtare

20 qershor 2024 | 20:09

Spanja dhe Italia do të përballen sonte në ndeshjen e dytë të Grupit B.

Në takimet e tyre të para, të dy kombëtare triumfuan ndaj Kroacisë, respektivisht Shqipërisë.

Pritet të jetë një ndeshje jashtëzakonisht e luftuar, me fituesin që siguron kalimin në raundin eliminues.

Ja formacionet zyrtare të ndeshjes që fillon në ora 21:00:

Spain XI: Simón; Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella; Pedri, Rodri, Fabian Ruiz; Lamine Yamal, Morata, Nico Williams

Italy XI: Donnarumma; Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco; Jorginho, Barella; Chiesa, Frattesi, Pellegrini; Scamacca

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pritej një fitore e “Tre Luanëve”, ama edhe një barazim…