Struga, fituese e “Kupës Pavarësia”

28 nëntor 2018 | 15:58

Skuadra e Strugës është fitues e “Kupës Pavarësia”, pasi është treguar skuadër me e suksesshme se tri skuadrat tjera pjesëmarrëse: Skënderbeun, Ontrantin dhe 2 Korriku.

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale u përballën Otranti e mposhti 2 Korriku pas penalltive me rezultat 6-5. Ndërsa Në ndeshjen e dytë gjysmëfinale, Struga ka mposhtur Skënderbeun (1-0).

Në finale Struga e mposhti ekipin e Ontrantit 1-0 dhe në këtë mënyre e fitoi “Kupën Pavarësia”.  Ekipi “Fair Play” u vlerësua 2 Korriku, ndërsa çmimi i lojtarit më të mirë i takoi Nijaz Lenës nga skuadra e Strugës.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjeneralmajor Lorenzo D’addario ka pranuar të mërkurën detyrën e komandat…