Stuhi në Mal të Zi, era e fortë rrezikon të përmbysë anijen turistike

28 nëntor 2023 | 18:17

Cruiser Amadea, i cili është në pronësi të një kompanie gjermane, tërhoqi vëmendjen e vendasve kur për pak u përmbys mëngjesin e sotëm teksa lundronte në gjirin e Kotorrit.

Nga Drejtoria e Sigurisë Detare dhe Menaxhimit Portual kanë thënë për portalin RTCG se janë të informuar për këtë ngjarje, por nuk ka asnjë kërcënim për sigurinë.

Në rrjetet sociale është publikuar një video ku shihet se si era e fortë e çon anijen drejt Oravacit.

Dëshmitarët okularë komentojnë se për shkak të stuhisë, kryqëzori as që duhej të lundronte në gji.

Amadea është një nga anijet më të vogla të lundrimit që deri më tani ka lundruar në Boca. Është e gjatë 192 metra. Pasagjerët janë në një udhëtim 14-ditor që përfundon më 4 dhjetor.

Amadea ka 40 suita, nga të cilat dy janë suita mbretërore dhe 254 kabina.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Eh, more bir dikush me hongër bukë, e dikush me…