Sulm vdekjeprurës në një lagje shiite të Kabulit

09 mars 13:19

Një sulmues vetëvrasës hodhi veten në herë në një zonë shiite të Kabulit, duke vrarë së paku shtatë njerëz, ka thekuar zyrtarët afganë.

“Shtatë veta janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur në shpërthim”, ka deklaruar zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Najib Danish.

Nasrat Rahimi, një tjetër zëdhënës i Ministrisë së Brendshme ka pohuar se një polic është vrarë.

Sulmi ka ndodhur në zonën Dasht-e Barçi, ndërsa përgjegjësinë nuk e ka marrë ende asnjë grup.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Luburn Aliu, i cili ka qenë…