Syla për Kurtin: Nga zgjedhjet doli si balon i shpërthyer

12 nëntor 23:05

Gazetari Valon Syla ka komentuar zgjedhjet lokale të këtij viti. Këtë të diel mbahet rundi i dytë i zgjedhjeve. Syla kritikoi kryeministrin Albin Kurti.

“Këqyre aftësinë e Albin Kurtit qysh ka dalë me 50.3 si balon i shpërthyer (në zgjedhjet lokale)”, thotë Syla.

“Mundohu me imagjinuar çfarë ndryshimi ish kanë në hartën politike”, tha ai. “Fuqia me gjysmën e elektoratit edhe me pas këtë rezultat kallëzon që është zhgënjim i madh”, thotë Kurti.

“Paramendo një strateg po t’i kish pas 50.3 çfarë vendime do të kishte marr, çfarë ndryshimi kish bo”, shton ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Italia dhe Zvicra kanë ndarë pikët pas barazimit 1:1 në…