Tahiri pasi Kurti e pranoi Asociacionin: Erdha, dështova, mashtrova dhe pranova

23 mars 09:56

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialog me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të mërkurën, i cili e pranoi publikisht që Asociacioni është pjesë e marrëveshjes së Ohrit.

Tahiri për këtë ia ka përkushtuar një postim në “Facebook” Kurtit, duke e quajtur atë mashtrues.

“Erdha, dështova, mashtrova, pranova – i atribuohet Kurtit pas pranimit publik te asociacionit”, ka shkruar Tahiri në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë sonte se…