Tahiri: Presidentja po e lehtëson Kurtin nga fajet, po ia ngarkon Kosovës

24 shkurt 2024 | 14:04

Edita Tahiri, ish-kryenegociatore dhe ish- zëvendëskryeministre e Kosovës ka reaguar rreth situatës së fundit në vend.

Ajo ka shkruar në “Facebook” se presidentja Vjosa Osmani po e lehtëson Kurtin nga fajet dhe po ia ngarkon Kosovës.

“Presidentja po e lehtëson Kurtin nga fajet, po ia ngarkon Kosovës – nuk thotë se qeveria prishi marrdhëniet me Amerikën por thotë nuk duhet Kosova të përplaset me Amerikën”, ka shkruar Tahiri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Misionit në Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së…