Tahiri pyet se cila është lidhja ndërmjet Ridvan Muharremit dhe ministres Hajdari?

21 shtator 2023 | 13:04

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Besnik Tahiri, ka thënë se duhet të hetohet se cila ka qenë lidhja e të dyshuarit Ridvan Muharremi, me ministren e Industrisë Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari.

“Tash ne duhet ta shohim se cili është roli i tij në rezervat shtetërore? Qysh mundet një individ i caktuar me bekim politik, si ka mundur ai njeriu të hyjë. A është faji tek Rozeta, apo tek Ridvani?”.

“Pastaj ku mbeti polaku? Ku e kanë gjetur polakun? Një mashtrues, si ka mundësi të dijë për rezervat shtetërore?”, ka pyetur Tahiri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Seanca në Kuvendin e Kosovës po vazhdon ende. Në seancën…