Taksia fluturuese kryen me sukses testet e para

28 janar 2019 | 11:17

Taksia fluturuese ka bërë testimet e para me sukses. Boeing ka bërë testin në një aeroport në Manassas të Virxhinias.

Ai fluturoi në ajër për më pak se një minutë. Qëllimi ishte testimi i funksioneve autonome të mjetit elektrik dhe sistemet e kontrollit të tokës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Facebook” planifikon të shkrijë në një shërbimet e mesazheve të…